O firmie
 

Hydro-Top-Gerwal Watersystem

Oczyszczalnie drenażowe
Zbiorniki na deszczówkę
Zbiorniki i akcesoria
Do pobrania
Certyfikaty
Montaż i usługi projektowe
Klauzula informacyjna dotycząca RODO dla klientów spółki Hydro-Top-Gerwal Watersystem sp. z o.o.
Kontakt
Kontakt:

Sprzedaż   
  Telefon +48 68 355 39 99
 

Fax

+48 68 355 36 00
Internet

sprzedaz@gerwal.pl

Hydro-Top-Gerwal Watersystem - Przydomowe oczyszczalnie

Plastikowe zbiorniki na deszczówkę


W jaki sposób można znacząco zmniejszyć swoje rachunki za wodę? Świetnym sposobem jest zaopatrzenie się w nią w niekonwencjonalny sposób. Plastikowe zbiorniki na deszczówkę z naszego asortymentu, przy każdych opadach umożliwią Państwu zgromadzenie w nich dużej ilości płynu ściekającego przez Waszą rynnę na przykład z dachu. Dzięki temu w łatwy sposób wejdziecie w posiadanie alternatywnych zasobów wody, które będzie można przeznaczyć do podlewania roślin w przydomowym ogrodzie oraz wielu innych aktywności, które dotychczas wiązały się z koniecznością odkręcania kranu.

Usytuowany pod ziemią obszerny pojemnik sprawi, że każdy deszcz będzie szansą na finansowe zyski. Plastikowe zbiorniki na deszczówkę są też rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami!

INSTALACJA ODBIORU WODY DESZCZOWEJ

1. Zbiornik Horizon 3000l
Monolityczny zbiornik wykonany jest z polietylenu z wbudowanym koszem na filtr (powierzchnia dachowa do 200m2, pełny uzysk wody opadowej) oraz ochronnym syfonem przelewowym i pokrywą.
2. Pompa ogrodowa
Na życzenie klienta dostępne różne modele. Przykładowo: wielofunkcyjna pompa ogrodowa Aquarius - idealna do zainstalowania w ogrodzie, pompa odśrodkowa z automatyczną kontrolą i zabezpieczeniem przed zatarciem (głębokość zasysania 7 m, wysokość podnoszenia 47m, wydajność 4,0 m3/h). Zmotoryzowany zawór trójdrożny. Bardzo cicha: max. 55 dB.
3. Moduł zasysający
Układ zasysający posiada wmontowany filtr i rurociąg ssawny długości 10m i przekroju 1".

Główną część instalacji stanowi pojemnik ogrodowy Horizon. Jest to kontener z wmontowanym koszem na filtr, który wyłapuje liście oraz inne większe zanieczyszczenia. Drobne, lekkie pyłki kwiatowe tworzą na powierzchni wody pływający dywan, który po przepełnieniu usuwany jest poprzez syfon przelewowy (tzw. efekt ssący). By nasze plastikowe zbiorniki na deszczówkę były eksploatowane optymalnie, zalecamy ich regularne przelewanie gwarantujące dobrą jakość gromadzonej wody.

Używanie zgromadzonej wody opadowej jest stosunkowo łatwe. Przez filtr jej poboru, który pływa zanurzony pod powierzchnią, woda pompowana jest 10- metrowym rurociągiem do wielofunkcyjnej pompy ogrodowej. Pompa ta, dzięki podwójnemu uszczelnieniu między silnikiem a sekcją tłoczną, jest wyjątkowo bezpieczna jako urządzenie ogrodowe.

Nasze plastikowe zbiorniki na deszczówkę pozwolą Wam cieszyć się z każdego następnego opadu!
Hydro-Top-Gerwal Watersystem sp. z o.o. (c) 2009-2020
created by: maXart